web page software

Pokój dziecięcy


Pokój dwóch małych dziewczynek, które marzyły o domku. Aby przełamać dominującą biel ścian, wysokie na ponad 3,5 metra pomieszczenie zyskało błękitne niebo, świecące gwiazdki w postaci małych halogenów oraz dodatkowe lampki, które udają unoszące się balony. Zieleń na ścianach i ciepła barwa drewna mebli równoważą chłodne kolory na suficie. Duży, dwudziestometrowy pokój został podzielony na strefy. Uzyskał też wiele zakamarków i dużo miejsca do zabawy.

Kasprzaka


Aby oderwać myśli dzieci od bólu i strachu związanego z chorobą, pomieszczenia, w których wykonywane są diagnostyczne badania tomograficzne, malujemy w wesołe, zabawne, a przede wszystkim pozytywnie kojarzone motywy. Instytut Matki i Dziecka na ulicy Kasprzaka w Warszawie.


Niekłańska


Tematem przewodnim pomieszczenia stał się ocean. Kształt urządzenia tomograficznego kojarzył się z batyskafem. Na ścianach pojawiły się kolorowe motywy rybek i delfinów. Wnętrze zostało zdominowane przez stworzenia morskie, których przedstawienie zachęcało dzieciaki do zabawy. Efekt odwrócenia uwagi został osiągnięty. Wszystko po to, by pomóc najmłodszym pacjentom. Szpital na ulicy Niekłańskiej w Warszawie.